מוניות באתונה – כמה עולה?

מוניות באתונה הדרך הקלה להתנייד בעיר

אתונה היא עיר עם תחבורה ציבורית די נוחה, בעיקר קווי המטרו המקיפים את רוב האזורים בעיר, אבל הדרך הכי קלה להתנייד בעיר היא בעזרת המוניות. מחירי הנסיעות באתונה הם זולים ובמרכז העיר גם לא תתקלו בבעיה למצוא אחת, אבל בתור מטיילים שלא דוברים את השפה – אלו כמה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם עולים על מונית באתונה.

מוניות באתונה – כל מה שצריך לדעת

שירותי המוניות באתונה פועלים 24 שעות ביממה והתעריפים הם די זולים, תוכלו למצוא אותם בקלות בכיכרות המרכזיות במרכז העיר כמו כיכר סינטגמה או כיכר מוסנטיראקי. דרך נוספת היא כמובן להזמין מונית דרך אחת התחנות המקומיות.

רוב נהגי המוניות דוברים אנגלית (בעיקר במרכז העיר בגלל ריבוי התיירים), אבל רוב הסיכויים שתתקלו גם בכאלו שלא. ההמלצה שלנו היא לקנות סים מקומי אחרי הנחיתה באחת מחברות התקשורת בעיר (וודפון עובד מעולה, אל תתפתו לקנות בשדה כי המחירים הרבה יותר גבוהים מהעיר עצמה. תוכלו למצוא עמדות שלהם בכיכר סינטגמה ומונסטיראקי). גוגל תרגום הוא פתרון נהדר להתקשרות עם מקומיים שלא דוברים אנגלית וכדאי להשתמש בו כדי להימנע מחוסר הבנה ועוגמת נפש.

התעריפים מחויבים לפי מונה על המחיר הבסיסי הראשוני שהוא 3.44 יורו. המחיר הוא 0.74 יורו לקילומטר ואחרי חצות עד חמש בבוקר התעריף מוכפל (תעריף לילה). שימו לב שהרבה נהגים מודעים לזה שהתיירים לא יודעים מה התעריפים המקומיים ולא פעם נתקלתי בנהגים שניסו לגבות ממני תעריף כפול לפני חצות – חשוב לשים לב.

בנסיעות לשדה התעופה ומשדה התעופה למרכז העיר גובים תעריפים אחידים: 38 יורו למרכז אתונה (כולל מזוודות), והחל מהשעה שתיים עשרה בלילה ועד חמש לפנות בוקר התעריף הוא 55 יורו. אלו המחירים הסטנדרטים עבור מוניות בשדה, במידה ואתם מתאמים נסיעה מראש עם אחת החברות שמציעות העברות המחירים משתנים בהתאם לתעריפים שהחברה גובה.

נהגי המוניות באתונה לעיתים ישאלו אתכם אם זה בסדר מבחינתכם שהוא יאסוף נוסעים אחרים בדרך, לכם בתור נוסעים יש כמובן את הזכות לסרב והם חייבים לכבד את רצונכם.

על פי החוק נהגי המוניות מחוייבים להוציא קבלה, אמנם זה לא קורה לעיתים קרובות ואם אתם מעוניינים בקבלה חשוב לבקש. אם אתם בטוחים כי חויבתם יתרה, חשוב ליידע את הנהג ולדרוש קבלה. על הקבלה צריך להיות מספר זיהוי של המונית או מספר לוחית הרישוי, והעלות יחד עם נקודות המוצא וההגעה.

לתלונות ניתן לפנות במספר הטלפון 1019 (ימי חול בין השעות 8:00 עד 22:00 ובימי שבת בין השעות 8:30 עד 20:00). אם נתקלתם בנהג שלא פעל כשורה, הוא יטופל בחומרה.

באתונה Beat & Uber מוניות 

כמו בהרבה ערים גדולות בעולם, גם באתונה תוכלו להזמין מונית דרך האפליקציות המקומיות.
היתרון הגדול הוא שתוכלו לדעת מה הטווח של תעריף הנסיעה טרם ההזמנה. ובמידה ונתקלתם בסיטואציה כלשהי תוכלו לפנות מיידית לחברה דרך האפליקציה.
חשוב לדעת שכדי להשתמש באפליקציות אתם צריכים חיבור לאינטרנט, אז תדאגו לסים מקומי או להיות מחוברים ל-WIFI היכן שאתם נמצאים.
דבר נוסף, בשתי האפליקציות ניתן לשלם במזומן או באשראי – לשיקולכם.
האפליקציה של אובר באתונה תקשר אתכם למוניות הרגילות ולא לנהגים פרטיים משום שהדבר נאסר על פי חוק ביוון. אבל היתרון של אובר לעומת ביט הוא שתוכלו להזמין מונית מראש לשעה וכתובת מסויימת, מה שלא אפשרי באפליציה של ביט.

כמה טיפים נוספים לגבי מוניות באתונה

* תמיד בדקו שהמונה פועל, רוב הנהגים יעשו זאת באופן אוטומטי אבל תמיד טוב לבדוק בעצמכם ליתר ביטחון.
* נהוג לנהג לעגל את המחיר לסכום הקרוב ביותר.
* אם מתוכננת הפגנה (בדרך כלל מודיעים מראש) כבישים ראשיים רבים ייחסמו. במקרה כזה חשו לתכנן מראש את המסלול שלכם במיוחד אם אתם צריכים להגיע לשדה התעופה.
* קורה שהמוניות באתונה שובתות (לא לעיתים קרובות), וזו אכן סיטואציה מאוד לא נעימה. האפשרויות הן לבקש מהמלון לארגן לכם שירות עם רכב פרטי (יקר מאוד), לשכור רכב בעצמכם (לא מומלץ בכלל באתונה), או להשתמש בתחבורה ציבורית (הכי כדאי).
* כדאי לדעת פחות או יותר באיזה חלק של העיר אתם נמצאים ולאן אתם רוצים להגיע, רצוי אפילו להתייעץ עם צוות המלון לגבי התעריפים כך תקבלו תמונה כללית של המחירים.

חברות מוניות באתונה

Athens Radio Taxis

טלפון: 302109212800+

Hermes Radio Taxi Piraeus

טלפון: 302104115200+

אם אהבתם שתפו אל תתביישו😎
שלח הודעה
מעוניינים להזמין סיור באתונה? שלחו הודעה נשמח לעזור לכם