מוזיאון האקרופוליס

מה הוא בעצם מוזיאון האקרופוליס?

על האקרופוליס בוודאי שמעתם, ואתם בטח יודעים שאי אפשר לבקר באתונה מבלי לעלות לאקרופוליס, אבל האם שמעתם על מוזיאון האקרופוליס? 

מוזיאון האקרופוליס נוסד כדי להציג את כל הממצאים המשמעותיים מהסלע הקדוש ומרגלותיו, ואם אתם מעוניינים ללמוד קצת יותר על ההיסטוריה של אתונה ויוון העתיקה, ולהיחשף לשרידים ארכיאולוגיים יוצאי דופן, כדאי לכם להגיע למוזיאון האקרופוליס. 

ההיסטוריה של מוזיאון האקרופוליס שבאתונה  

לא הרבה יודעים, אבל המוזיאון הראשון היה על האקרופוליס עצמו. בנייתו הושלמה בשנת 1874 והוא עבר הרחבה מתונה בשנות החמישים. עם זאת, חפירות רצופות באקרופוליס חשפו חפצים חדשים רבים אשר חרגו במידה ניכרת מיכולת ההכלה של המוזיאון המקורי, ואז התקבלה ההחלטה להקים מוזיאון חדש.

סיבה נוספת שבגללה הוחלט להקים את מוזיאון האקרופוליס החדש היא – הבריטים. ממצאים ארכיאולוגים רבים של יוון העתיקה היו בחזקת הבריטים, ואלו לא הסכימו להחזירם מפני שלא היה ליוונים מקום מתאים שיוכלו להציג אותם. לכן, יצירת גלריה לתצוגת גולות הפרתנון הייתה המפתח לכל ההצעות האחרונות לעיצוב מוזיאון חדש.

את בנייתו של מוזיאון האקרופוליס לקח מעל 30 שנים להשלים, ורק בשנת 2009 הוא נחנך לראשונה. נדרשו שלושה מנופי בניין כדי להעביר את הפסלים והעתיקות מבלי שחלילה יגרם נזק, והיוונים הביעו את תקוותם הגדולה בהמוזיאון החדש במשאלה שיסייע במערכה להחזרת גולות הפרתנון.

המייצגים במוזיאון האקרופוליס שבאתונה

מוזאיון האקרופוליס הוא מרשים ביופיו ובגודלו, ומעבר להיותו אתר היסטורי בעיר הוא גם אחד הבניינים המעוצבים והמעניינים ביותר באתונה.

המוזיאון מציג את אוספיו בשלוש קומות, כמו כן גם בחפירה הארכיאולוגית המונחת ביסודותיו.

בקומת הקרקע של המוזיאון תמצאו את התערוכה הראשונה "גלריה למורדות האקרופוליס" המציעה ממצאים מן המקדשים שהוקמו במורדות האקרופוליס, כמו גם חפצים בהם השתמשו האתונאים בחיי היום יום מכל התקופות ההיסטוריות.

בקומה הראשונה תמצאו גם את "הגלריה הארכאית" בגובה תשעה מטרים, המוארת באופן טבעי, בחלקים המזרחיים והדרומיים של הקומה הראשונה, מציגה את הפסלים המפוארים שעיטרו את המקדשים הראשונים באקרופוליס. התערוכה מציגה גם את מנחות ההצבעה שהוקדשו על ידי המתפללים, כגון הקוראי הארכאי היפהפה (תיאורי נשים צעירות), ההיפאיס (רוכבי סוסים), פסלי האלה אתנה, פסלים של דמויות גברים, תבליט שיש, וברונזה וחימר קטנים יותר ומנחות שניתנו לאלים. 

תערוכת המוזיאון מגיעה לשיאה בקומה השלישית, ב"גלריית פרתנון" העטופה בזכוכית. פסלי התבליט של אפריז הפרתנון המתארים את התהלוכה הפנתנאית מקיפים את המשטח החיצוני של ליבת הבטון המלבני של הגלריה. המטופים, לוחות השיש המעוטרים תבליטים מהמיתולוגיה היוונית, מוצגים בין עמודי הנירוסטה של ​​הגלריה, שהם זהים במספרם של עמודי הפרתנון. הדמויות העצומות של שני הפדמנטים הונחו על כנים בצד המזרחי והמערבי של הגלריה. ההדום המזרחי מתאר את הולדת האלה אתנה, היוצאת מראשה של אביה זאוס, וההדום המערבי מתאר את הקרב בין אתנה לפוסידון על אדמת אטיקה.

אבל מה עוד? הבילוי במוזיאון האקרופוליס באתונה

הבילוי במוזיאון האקרופוליס יכול לקחת כמה שעות טובות, אז כדאי לתכנן את לוח הזמנים שלכם מראש. המלצה נוספת היא לבקר במוזיאון לפני העלייה לאקרופוליס! אתם תגיעו עם הרבה יותר ידע על ההיסטוריה של האקרופוליס ויוון העתיקה בכל, אז כדאי להגיע לקראת הצהריים ולקחת הפסקה מעומס החום בחוץ, ולקראת הערב לטפס לכיוון האקרופוליס.

אחד הדברים הכי מגניבים במוזיאון הם הסרטים התלת מימדיים. 

בכל יום שבת ובכל יום ראשון, מוזיאון האקרופוליס מברך את המבקרים בתיאטרון במציאות המדומה שלו כדי ללמוד עוד על אנדרטאות האקרופוליס מהקרנות וידאו תלת -ממדיות קצרות.

הורים לילדים שימו לב! אם אתם חוששים שילדכם פחות יתחברו לקונספט, מוזיאון האקרופוליס מציע למשפחות ליהנות מהביקור וללמוד על מוצגים בצורה יצירתית ומיוחדת באמצעות חבילות המשפחה המעוצבות במיוחד לילדים! 

אחרי כמה שעות מרתקות אך מעייפות במוזיאון, תוכלו לנוח בבית הקפה והמסעדה של המוזיאון, בעודכם נהנים מנופי החפירה הארכיאולוגית וההשתקפות עוצרת הנשימה של הגבעות העתיקות של אתונה.

אם אתם אנשים שמעדיפים את הטכנולוגיה – יש גם משהו בשבילכם! אתם יכולים לסייר  בגלריה הארכאית ובגלריית פרתנון. הפרוייקט ייקח אתכם דרך המיצגיים באמצעות טכנולוגיית Street View של גוגל. תוכלו לחקור אודות נבכי ההיסטוריה על ידי התוכן והאוספים של מוזיאון האקרופוליס. אל חשש לדואגים, התמונות הווירטואליות של יצירות אמנות משוכפלות באיכות גבוהה במיוחד ולסקרנים מביניכם – כדאי לנסות. 

איך מגיעים למוזיאון האקרופוליס שבאתונה? 

מוזיאון האקרופוליס נמצא בסמוך לגבעת האקרופוליס ובלב ליבה של מרכז העיר אתונה. המטיילים רגלית יוכלו להגיע למקום בקלות, מדובר בהליכה של רבע שעה – עשרים דקות מכיכר סינטגמה

למגיעים בתחבורה ציבורית באתונה, תרדו בתחנת המטרו "אקרופולי" (ACROPOLI) שאפשר לקחת בקלות מתחנת סינטגמה, ומשם הליכה של דקות בודדות עד למוזיאון. 

גם אוטובוסים רבים מגיעים למוזיאון, ותוכלו לקחת את כל אחד מהקווים הבאים: 24, 40, 57, 103, 106, 108, 111, 126, 134, 135, 136, 137, 155, 206, 208, 227, 230, 237, 790, 856, Α2, Α3, Α4, Β2, Β3, Β4, Ε2, Ε22 יורדים בתחנת Makriyianni.

כתובת: Dionysiou Areopagitou 15, Athina 117 42

כרטיסים למוזיאון האקרופוליס שבאתונה

מחיר כרטיס למוזיאון האקרופוליס הוא 13 יורו למבוגר. את הכרטיסים אפשר לקנות ישירות במוזיאון אך בתקופות התיירות, ישנו עומס גדול באתר והתורים  ארוכים מאוד. כדי לעקוף את התורים האלו, מומלץ לרכוש מראש כרטיסים דיגיטליים עוקפי תור (Skip the Line) באינטרנט, איתם תוכלו להגיע ישירות לעמדת הכניסה מבלי להמתין בתור לקופת הכרטיסים.

מוזיאון האקרופוליס שבאתונה

פסלים, עמודים, בתים עתיקים וחורבות כל אלה תוכלו למצוא במוזיאון האקרופוליס שבאתונה, אחד המקומות המרתקים והמרגשים ביותר באתונה, אבל חוץ מהמוזיאון עצמו אל תשכחו גם לבקר באקרופוליס עצמו! אתונה מלאה בשלל של אטרקציות, מסעדות, מלונות, וטברנות, וקיימים בעיר מספר רב של סיורים משובחים שיתנו לכם זכרונות של פעם בחיים!

אטרקציות נוספות

חשוב לדעת!

שם האטרקציה באנגלית: Acropolis Museum
כתובת מלאה: Acropolis Museum,Dionysiou Areopagitou 15,11742 Athens
טלפון האטרקציה: 210 900 09 00

מיקום האטרקציה

ביקורת על המסעדה מתוך Trip Advisor
אין מצב שאתם טסים לבד ליוון נכון? שתפו שתפו שתפו...
Facebook
WhatsApp
Email

אטרקציות נוספות

שלח הודעה
מעוניינים להזמין סיור באתונה? שלחו הודעה נשמח לעזור לכם